VIKTIGE TRE POENG MOT AVALDSNES

 

Lørdag ettermiddag tok vi i mot Avaldsnes til en viktig kamp for å sikre ny kontrakt i Toppserien. Vi stilte uendret fra NM-semifinalen forrige helg og jentene gjorde jobben.

Det skulle selvsagt mye til for å toppe en svært spennende semifinale i cupen, men man kan trygt si at Lyn – Avaldsnes endte på motsatt side av skalaen. Det ble aldri noen fartsfylt og særlig spennende kamp i høsttemperaturen på Grorud lørdag ettermiddag.

Lyn tok kontroll på kampen fra start og stod for det som skjedde på Grorud. Julie Aune Jorde var svært nære å sende oss i ledelsen etter 11 minutter. Kamilla Melgård slo et godt innlegg som traff Jorde perfekt, men avslutningen til midtbanespilleren sneiet feil side av stolpen.

Halvspilt i omgangen kom kampens første mål. Melgård var frempå igjen og tok med seg ballen over midtbanen og satte fart mot gjestenes mål. På 20 meter satt hun opp en vegg med Jenny Røsholm Olsen, og da Kamilla fikk ballen tilbake lekte hun seg gjennom to forsvarere, før hun satte ballen enkelt i mål alene mot keeper. 1-0 og 17-åringens syvende mål for sesongen.

Lyn fortsatte å produsere noen gode muligheter utover i 2. omgang, men det var ikke før i det 71. minutt kampens andre mål skulle komme. Denne gangen var det Melgård som skulle legge opp til målet, da hun la ballen ut til Selma Hernes som på 20 meter testet skuddfoten og økte til 2-0. Det var hennes tredje Toppseriemål og årets andre mot Avaldsnes.

De siste 20 minuttene ble en transportetappe for Lyn-damene, som kunne feire tre viktige poeng og tar et stort steg mot ny kontrakt i Toppserien.

Om to uker håper vi å være tilbake på Kringsjå når vi møter Vålerenga til Rosa sløyfe-kamp!

Se intervju med Selma Hernes og høydepunkter fra kampen her:

 

Annonse fra Toppserien: