Lørdag avsluttes sesongen på Ekeberg
Hjemmekamp på Ekeberg? Det har faktisk skjedd en gang tidligere.
Arkivfoto: BillyBonkers
Lørdagens sesongavslutning mot Stabæk går som meldt på KFUM Arena. Men det er ikke første gang vi arrangerer hjemmekamp på Ekeberg.
Hjemmebaneproblematikk er vi godt kjent med i Lyn. I de senere år har herrelaget flyttet arrangementstaben rundt i Oslo og Bærum for å spille hjemmekamper. Men også vi har vært gjennom en hjemmebanereise siden vi rykket opp til Toppserien. I 2019-sesongen måtte vi spille hjemmekamper på tre ulike arenaer (Kringsjå, Grefsen stadion og KFUM Arena).
Lørdagens kamp mot Stabæk blir derfor ikke vår første "hjemmekamp" på Ekeberg. Nå skal det sies at i 2019 så spilte vi på andre siden av veien, på KFUM sin gamle hovedbane. Den gang spilte vi 1-1 mot Røa der oppe, og som du kanskje ser på bildet øverst i saken, så stod Kirvil Odden Sundsfjord i mål for gjestene. For oss var det Vilde Hasund som scoret målet.
Siden den gang har det skjedd mye både på Ekeberg og i Lyn. KFUM sitt herrelag har spilt seg opp til Eliteserien og fått et lite anlegg mens drømmen om å bygge eget stadion venter, og vi har tatt over som storesøster på Oslo vest og blitt Norges beste utviklingsklubb.
På lørdag pakker vi med oss alt vi trenger og avslutter nok en sesong på KFUM Arena. Denne gangen er det Stabæk som står på motsatt banehalvdel og vi gleder oss til kamp!
Kjøp billett til lørdagens kamp her
Bli med Hypras Kringsjå på kamp
Med oss i ryggen får vi god støtte fra Hypras Kringsjå. Den flotte gjengen har støttet oss både hjemme og borte denne høstsesongen og alle i klubben setter så utrolig stor pris på det som har blitt levert!
Nå inviterer de deg til å bli med på kamp og synge med dem. Den støtten fra tribunen betyr mer enn du tror og faktisk kan det være avgjørende faktor for om det blir poeng eller ikke. Sjekk ut Hypras Kringsjå på Instagram, også sees vi på kamp på lørdag.
Lyn - Stabæk ser du best på stadion, denne gangen på KFUM Arena. Kampstart 16.00 og du er invitert! Billetter får du tak i her.