Før treningskampen mot Hønefoss
Fredag kveld møter vi Hønefoss til nest siste treningskamp før seriestart. Kampstart 18.00 på Aka Arena. A-lag U20
På lørdag er det kun to uker igjen til Toppserien sparkes i gang borte mot Stabæk. Nå skal den siste tiden brukes på å gjøre oss helt klare til seriestart og i morgen tester vi oss altså ut mot Hønefoss.
På Hønefoss blir det gjensyn med Emma Anine Helstad Amundsen, som ble hentet til HBK i februar. Den andre veien er det første bortetur til Aka Arena for Ingrid Haug, som vi hentet fra Hønefoss i vinter.
Det er ikke bare på spillerfronten det har skjedd ting i vinter på Hønefoss. Der har det også vært trenerbytte, der Remi Natvik har tatt over for Martin Lindmark som tok turen til AaFK ved årsskifte. Nå to uker før seriestart blir det fint for klubbene å teste seg mot hverandre, der begge oppgjørene ble tette i fjor.
Hos oss er Maria Fink tilbake fra samling med U23-landslaget, mens Ina Raaum Andreassen og Maria Kroken fortsatt er borte med U19-landslaget. Noen skader er det i troppen fortsatt, mens det er positivt at flere også er mer tilbake i trening.
Kampen mot Hønefoss spilles altså på Aka Arena i Hønefoss fredag kveld med kampstart 18.00. Det er gratis inngang og kiosken holder åpent.
U20 møter Grei lørdag
Frister det med mer fotball denne helgen, så er det muligheter for å få med seg U20 mot Grei på Kringsjå lørdag formiddag. Grei er nyopprykket til 1. divisjon, etter at de vant 2. divisjonsavdelingen, der de møtte rekruttlaget i fjor. Nå blir det en ny god test for U20, som også vil ha med seg noen fra A-laget.
Lyn - Grei har kampstart klokken 11.00 på Kringsjå.