FØR KAMPEN MOT ARNA-BJØRNAR
Etter en tung smell i cupen og en rekke på 5 tapte kamper, er det nå på tide at det snur. Prestasjonene har tidvis vært veldig gode, men resultatene har dessverre bikket mot. Mot Sandviken sist gikk nok de fleste fra Kringsjå kunstgress med en positiv følelse, etter å ha spilt en god kamp mot Sandviken, tross tap på overtid. Mot Arna-Bjørnar så håper vi at vi kan bikke resultatet motsatt vei og fortsette de gode prestasjonene, men det blir garantert en tøff og jevnt kamp.
Arna-Bjørnar
Lagene møttes i siste kamp før sommerferien, da vant Bergenserne 3-1. I løpet av sommeren har det skjedd noen endringer i troppen deres. Thea Bjelde har byttet fra rødt i Bergen til blått på Oslo øst. Julie Madsen, Ingrid Andreassen og Emma Rolston er alle nykommere og både danske Madsen og Rolston, fra New Zealand, gikk begge rett inn i startelleveren mot LSK Kvinner forrige helg. Sistnevnte kom også på scoringslisten da de tapte 3-4 mot kanarifuglene.
I midtuken vant de 3-0 borte mot Fyllingsdalen i cupen, men det tok 70 minutter før det løsnet 2. divisjonslaget.
Lyn
Lite stemte i cupen på onsdag, da AaFK Fortuna sendte Lyn ut av cupen. Ifølge Støtt Norsk Kvinnefotball var det første gang en 2. divisjonsklubb slo ut en klubb i Toppserien. Heldigvis kommer neste kamp tett så det ikke er tid for å deppe.
Hele ni bytter ble gjort fra kampen mot Sandviken forrige helg. Maria Fink fikk sin debut og Emilie Bølviken sin første a-lagskamp for året. Troppen er spillesugne og har veldig lyst til å revansjere cuptapet, men også bortetapet mot Arna-Bjørnar før sommeren.
Ingen nye ute, så det er fortsatt bare Josefine Birkelund som ikke kan bli tatt ut i kamptroppen.
Hvordan se kampen?
Det er duket for superlørdag på Kringsjå. Klokken 13.00 er det kampstart i vår kamp mot Arna-Bjørnar, og tre små timer senere er det herrelaget som skal ut i en tøff seriestart i Bergen. Kampen streames på klubbhuset, så det er fullt mulig å se begge a-lagene i aksjon på Kringsjå denne lørdagen.
Lyn – Arna-Bjørnar kan du også se på direktesport.no eller følge på VG Live.
Merk deg at kampstart er 13.00 på Kringsjå i morgen. Inngangen åpner 12.00.
Velkommen på kamp!