Langkås selges til Røa
Una Langkås blir Røa-spiller og vi takker sisteskansen for to fine år sammen.
Foto: Petter Alexandersen
Lyn og Røa har kommet til enighet om en overgang for Una Langkås som betyr at den unge keeperen flytter på seg etter to sesonger på Kringsjå. Nå venter nye utfordringer på Røa kunstgress.
Una kom til Lyn i januar 2024 og har utviklet seg godt over disse to årene. Tross sin utvikling har hun vært nummer to bak Kirvil Odden Sundsfjord. Derfor ble 22-åringen lånt ut til Røa og AaFK Fortuna i 2025. Nå selges hun til førstnevnte.
Det ble med 11 obligatoriske kamper for Langkås i Lyn-drakten for denne gang, der spesielt comebacket mot Bodø/Glimt våren 2025 vil huskes lenge. Etter å ha blitt hentet tilbake fra utlånet hos Røa, så stod sisteskansen som en levende vegg mot de gule fra nord og reddet også et straffespark på tampen, som sørget for poengdeling på Kringsjå. Også i to av kampene mot seriemester Brann holdt hun nullen og var virkelig en sterk bidragsyter da vi tok fire poeng mot bergenserne i fjor.
Den blide jenta fra Bø takker for tiden i klubben, før hun nå starter på et nytt eventyr hos våre naboer.
– Tiden min i Lyn har gitt meg masse erfaring som jeg kommer til å ta med meg videre, og nå føles det riktig å ta neste steg et annet sted. Jeg ønsker klubben alt godt videre, og ser frem til nye utfordringer i Røa, sier Langkås til lyndamer.no.
Vi takker Una for en fin tid sammen og ønsker henne lykke videre!
