Dette er lagene vi møter i 2026
Til helgen sparkes Toppserien i gang med en ny sesong og i år er det nye bekjentskaper. Slik ser vår turnè ut denne sesongen. A-lag
Årets Toppserie åpner med to kamper førstkommende fredag; Bodø/Glimt - Hønefoss og Molde - Brann. For vår del er det lørdag som gjelder, når vi tar turen til Nadderud. Billetter til kampen finner du her.
Nytt for året i Toppserien er at ligaen går fra 10 til 12 lag. Tre klubber rykket i fjor opp fra 1. divisjon, mens ett lag rykket ned. Der vi i de siste sesongene har spilt trippel serie, går vi nå tilbake til det mer normale og kjente doble systemet, der vi møter alle lag to ganger.
Derfor blir vi bittelitt bedre kjent med klubbene vi skal møte i 2026. Vi gleder oss til nye bekjentskap og nye steder å besøke.

MOLDE FK
Hovedtrener: Kent Rudning
Hjemmebane: Aker Stadion, Molde
Plassering 2025: 3. plass i 1. divisjon
Molde sikret seg i fjor sitt andre opprykk på to sesonger. I sin første sesong i 1. divisjon i 2025, endte klubben på en 3. plass, som sikret plass i Toppserien 2026. Klubben har de siste årene satset mer på kvinnefotballen og har bygget opp et lag som nå får prøve seg mot landets beste.
Helt nytt bekjentskap blir det ikke med laget fra rosenes by. Tilbake i 2018 møtte vi Molde i NM, der vi gikk seirende ut med 3-1 på Aker Stadion. Ett av målene ble scoret av Jenny Røsholm Olsen.
De siste årene har vi fått en del tilvekst fra nettopp Molde. August Nyland og Mariken Kleppe var hovedtrener og assistenttrener i klubben før de flyttet på seg til Oslo vest. På spillersiden har både Solveig Slemmen og Vilde Aasprang gått gradene hos blåtrøyene, så det blir helt sikkert spesielt for de å møte gamleklubben på sin gamle hjemmebane i serierunde tre.
FK Haugesund
Hovedtrener: Ole-Petter Pedersen Bremstein
Hjemmebane: Haugesund Sparebank Arena, Haugesund
Plassering 2025: 2. plass i 1. divisjon
FK Haugesund er en av de yngre klubbene, der klubben ble stiftet så sent som i 1993, da Haugar SK og SK Djerv 1919 slo seg sammen og dannet FKH. Først i 2021 ble det startet et kvinnelag, men i 2024 slo de seg sammen med Avaldsnes og tok over plassen deres i 2025.
Dette blir altså første gang vi møter Vestlendingene som FK Haugesund. I vinter har de blant annet hentet hjem Hanna Dahl, som bortsett fra de siste to årene, har spilt i Avaldsnes i en årrekke.
Det blir spennende å besøke Haugesund Sparebank Arena for første gang.
Aalesund FK
Hovedtrener: Martin Lindmark
Hjemmebane: Color Line Stadion, Ålesund
Plassering 2025: 1. plass i 1. divisjon
Ålesund-klubben fikk i 2025 sitt etterlengtede opprykk, etter å ha mislyktes på målstreken over flere år. I fjor gikk det endelig og nå skal de for første gang som AaFK spille på øverste nivå. Går vi tilbake i historien, så har klubben vært i Toppserien før. I 2009 fikk de én sesong på øverste nivå, da som Fortuna Ålesund.
For i 2020 startet et treårig samarbeidsprosjekt med AaFK, da laget også gikk over til å bruke AaFK Fortuna og spilte i AaFK-drakter. Nå har klubben blitt til èn og i år spiller klubben som AaFK, uten Fortuna i navnet.
Dette er også et lag vi har møtt tidligere, også kun i NM. Det var tilbake i 2021, der vi gikk på en velkjent cupbombe i Ålesund. Det skal derfor bli godt å endelig få revansjen vår i år.
Med ny trener og flere signeringer, blir det spennende å se hvordan de tar debutåret på det øverste nivået.
Røa
Hovedtrener: Fredrik Sæland
Hjemmebane: Røa kunstgress, Oslo
Plassering 2025: 9. plass (vant nedrykkskvalik mot Åsane)
Røa har lange tradisjoner i kvinnefotballen og var lenge en av de beste klubbene, med fem seriemesterskap og fem cupseire. Men deres siste tittel begynner å bli støvete, for vi må tilbake til 2011 for å finne sist gang de vant Toppserien.
Siden den gang har det vært flere nedturer enn oppturer for våre naboer, og i fjor var de svært nære å rykke ned for andre gang på fem år, men de vant nedrykkskvalifiseringen mot Åsane og sikret fornyet kontrakt i Toppserien.
I år går klubben nye veier og valgte i vinter å skille lag med Geir Nordby, som har trent klubben i over 24 år. Inn har Fredrik Sæland kommet, så blir det spennende å se hvordan vår "lillesøster" på Røa blir å se ut i 2026.
Naturlig nok finnes det flere linker mellom klubbene, da vi også er vestkant-naboer. I dagens Røa-lag finner vi både Una Langkås (som ble solgt til de i vinter) og Maren Thoresen, samt vår tidligere trener, Oddbjørn Sindland, som er sportssjef hos rødtrøyene.
FK Bodø/Glimt
Hovedtrener: Cato André Hansen
Hjemmebane: Aspmyra Stadion
Plassering i 2025: 8. plass
Bodø/Glimt ble vi kjent med i fjor, der de sikret seg den siste trygge plassen poenget foran Røa. I skyggen av det herrelaget overrasker fotballverdenen med i dag, blir det spennende å se hva Glimt-damene kan finne på i årene fremover.
Dette er også en klubb som har "tatt snarveien" til toppen, etter at klubben tok over toppsatsningen til IK Grand Bodø før 2024-sesongen.
I fjor fikk vi det tøft i alle tre kampene mot bodøværingene og tok kun ett stusselig poeng. Det skal vi gjøre noe med denne sesongen.
Hønefoss BK
Hovedtrener: Remi Natvik
Hjemmebane: AKA Arena
Plassering i 2025: 6. plass
I likhet med Glimt, så spilte Hønefoss sin første sesong i Toppserien i fjor, etter opprykket i 2024. Med en imponerende lagmoral kjempet de seg til en imponerende 6. plass, poenget foran oss på tabellen.
Før årets sesong blir det spennende å se om de klarer å følge opp den historiske gode plasseringen. For i vinter har de mistet både hovedtrener og flere spillere, men også hentet inn flere rutinerte.
I disse oppgjørene blir det hyggelig gjensyn med Emma Anine Helstad Amundsen.
Stabæk Fotball
Hovedtrener: Luke Torjussen
Hjemmebane: Nadderud stadion, Bærum (Nye Nadderud Stadion fra mai)
Plassering 2025: 5. plass
Stabæk har siden overtagelsen av Asker i 2009 stort sett kjempet i toppen av Toppserien. De siste årene har derimot måtte se seg fornøyd med å kjempe om en fjerdeplass, bak topp 3-klubbene.
Lyn - Stabæk har utviklet seg til å bli en ordentlig Oslo vest mot Bærum-duell over de siste årene. Tøffe kamper med masse dueller og høy temperatur. Et oppgjør som enten blir et kjedelig, jevnt og målløst oppgjør, eller et målkalas som i de to siste sesongene, med 7-1-tap i 2024 og 6-0-seier i 2025. Hva kan vi forvente i årets sesong?
Ny trener, etter hvert ny hjemmebane og en ung spillerstall. Dette er laget vi møter i serieåpningen lørdag 21. mars, på Nadderud stadion. Billetter kjøper du her.
LSK Kvinner
Hovedtrener: André Bergdølmo
Hjemmebane: LSK-hallen, Lillestrøm
Plassering 2025: 4. plass
LSK Kvinner er en av de mest suksessrike klubbene i norsk kvinnefotball det siste tiåret, med flere seriegull og cupmesterskap. De siste årene har det vært mye utenomsportslig trøbbel med økonomi.
Det har vært snakk om å gå inn i Lillestrøm Sportsklubb og Lørenskog for å reddes, men foreløpig har ikke det blitt noe av. Klubben har hatt mange navn opp gjennom med både Team Strømmen og Setskog/Høland, men har siden 2009 vært LSK Kvinner.
Tross økonomiske problemer, så har trener André Bergdølmo fått veldig mye ut av troppen, som har beholdt fokus og levert så godt de bare kan på banen. I fjor var de et godt stykke fra medaljeplassen, men allikevel imponerende med alt det utenomsportslige som har foregått de siste årene.
Rosenborg BK
Hovedtrener: Robin Shroot
Hjemmebane: Koteng Arena, Trondheim
Plassering 2025: 3. plass
Rosenborg har meldt seg på helt i toppen og blitt en av de såkalte "topp 3-lagene" i Toppserien, etter at de tok over Trondheims-Ørn i 2020. De har slitt med å få full uttelling foreløpig, men er allikevel alltid med å kjempe om medaljer.
I fjor ble de liggende godt plassert på en 3. plass, ni poeng bak Vålerenga og hele 18 poeng foran LSK Kvinner på 4. plass.
Mens Vålerenga og Brann har mistet flere sentrale spillere gjennom vinteren, så har dette Rosenborg-laget klart å beholde det meste og styrket laget med blant annet Irene Dirdal fra Linköping. Kan dette være året til trønderne?
Vålerenga
Hovedtrener: Nils Lexrød
Hjemmebane: Intility Arena, Oslo øst
Plassering 2025: 2. plass
Våre erkerivaler fra Oslo øst har fått sprutet penger inn og blitt en av Toppseriens store kjøpeklubber. Det har gjort de til den tittelutfordreren de er i dag. Allikevel har vi vist at man ikke må ha mye penger for å være best i byen. Det har vi veldig lyst til å fortsette å vise i årets sesong og vi har en tropp som kommer til å blø for drakten i disse oppgjørene.
Byderbyet har fortsatt en lang vei å gå for og bli det samme som på herresiden, men oppgjøret og rivaliseringen er noe som betyr mer og mer for både spillere og supportere. Ingenting er deiligere enn å gå seirende ut fra et byderby! 30. mai er første byderby for året - hjemme på Kringsjå, og der håper vi du kommer og støtter oss. Sett av datoen.
SK Brann
Hovedtrener: Laura Kaminski
Hjemmebane: Brann Stadion, Bergen
Plassering 2025: 1. plass
Brann er regjerende seriemester og en av de sterkeste klubbene i norsk kvinnefotball. Klubben tok over toppsatsingen fra Sandviken for noen år siden og har siden etablert seg helt i toppen av ligaen. Bergenserne har samlet seg rundt klubben og stiller sterkt på både hjemme- og bortebane.
Bergenserne tapte kun en seriekamp i 2025, og det var på Brann Stadion mot nettopp oss. Spør Cornelia Fladberg om hvordan det var å stilne Bergen og feire foran Bastionen avd. Bergen.
I Brann-troppen finner vi flere tidligere Lyn-spillere. Josefine Birkelund ble solgt til Bergen i fjor sommer for en, daværende rekordsum. I tillegg finner vi både Monica Nedgård Isaksen, Anna Nerland Aahjem og Heidi Ellingsen i troppen, som alle har vært i Lyn.
Det ligger altså an til en aldri så liten Lyn-turnè i år, der vi møter både nye og gamle bekjente. Ny historie skal skrives og det gleder vi oss til å være med på. Bli med oss gjennom 2026-sesongen ved å kjøpe sesongkort.
Husk seriestart borte mot Stabæk førstkommende lørdag, 14.00 på Nadderud Stadion.